PurePura

Kompleksowe oczyszczanie, czyli dlaczego warto stosować oleje

Obok odpowiednio dobranych kosmetyków, które dedykowane są naszym problemom skórnym, równie ważnym elementem jest sama metoda oczyszczania cery. Dlaczego metoda OCM (Oil Cleansing Method) jest tak skuteczna? Czy jest ona odpowiednia dla Twojego typu skóry? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Jak działa OCM?

Metoda OCM, to najprościej mówiąc oczyszczanie twarzy olejami. Dlaczego stosowanie olejów ma być bardziej skuteczne od powszechnie używanych płynów micelarnych lub żeli? Nasza skóra posiada naturalną warstwę ochronną w postaci łoju, czyli tzw. sebum, które wraz ze zmywaniem makijażu oraz zanieczyszczeń osadzających się na cerze, jest po prostu usuwane. Brak zrównoważonego poziomu wydzielanego łoju, często prowadzi do podrażnień i przesuszania się skóry. Z kolei stosując OCM, masz pewność, że działasz na twarz skutecznie, ale przy tym delikatnie. W myśl zasady, że tłuszcz najlepiej rozpuszcza tłuszcz, oleje doskonale radzą sobie ze zmywaniem makijażu, zanieczyszczeń, kurzu oraz nadmiaru wyprodukowanego sebum. Stosując olejek do demakijażu Purepura, nie tylko oczyszczasz cerę, ale także dzięki zawartym w nim substancjom aktywnym, działasz na problem skórny, z którym się borykasz.

Kompleksowe oczyszczanie z wykorzystaniem metody OCM to również relaks

Codzienne zmywanie makijażu oraz zanieczyszczeń osadzających się na skórze, może kojarzyć się z uporczywym obowiązkiem. Jednak dzięki metodzie OCM przekonasz się, że wieczorna pielęgnacja stanie się miłym rytuałem. Wszystko dzięki masażowi twarzy, który wykonywany jest podczas demakijażu olejkiem. Ten codzienny zabieg nie tylko oczyszcza cerę, ale również rozluźnia mięśnie (twarz ma ich około 70), zapewniając nam relaks oraz lepsze napięcie skóry.

Czy sam olej wystarczy?

Aby dokładnie doczyścić twarz z makijażu i zanieczyszczeń oraz usunąć oleistą warstwę, trzeba zastosować mydło. Idealnie skomponowane mydła Purepura opierają się o ekstrakty bazowe, dedykowane skórom:

  1. trądzikowej, mieszanej, problematycznej,
  2. dojrzałej, naczynkowej,
  3. wrażliwej, suchej.

Konkretny ekstrakt – z szałwii, róży damasceńskiej i rumianku jest powielany we wszystkich 3 krokach kompleksowego oczyszczania, aby maksymalnie skoncentrować się na niwelowaniu problemu.

Mydła nie zawierają żadnych zbędnych wypełniaczy, a dodatkowo ich receptura została stworzona w taki sposób, aby maksymalizować działanie olejku – przez powielenie ekstraktów oraz olejów bazowych.

Ostatni 3 krok – tonizowanie przywróci skórze optymalny poziom pH. W przypadku dwufazowego toniku Purepura bazującego na naturalnym hydrolacie i powielonej substancji aktywnej (zastosowanej w olejku i mydle), kolejny raz zadziała na problem skórny, a ponadto odżywi i odświeży cerę.

Do jakiego rodzaju skóry stosować metodę OCM?

Do każdego! Każda cera dzięki rozluźniającemu masażowi, wykonywanemu podczas olejowania twarzy, chłonie substancje aktywne. Certyfikowane surowce, pochodzące z upraw ekologicznych to bogactwo wyjątkowych składników, a powielane, na każdym z 3 kroków oczyszczania, ekstrakty i oleje pomagają niwelować konkretny problem skórny.

Jednak w każdym działaniu pielęgnacyjnym, niezbędna jest regularność. Tylko dzięki codziennemu stosowaniu OCM wspomagasz wchłanianie substancji aktywnych, a co za tym idzie, poprawiasz kondycję skóry. Ważne jest również to, że OCM nie podrażnia oraz nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia, które często występują podczas stosowania innych metod. Dodatkowo relaksacyjny masaż wykonywany podczas aplikacji olejku, jest jej niezaprzeczalnym atutem.