Purepura to marka, która połączyła naturalne oczyszczanie twarzy z pielęgnacją. To pierwsze na polskim rynku ECO-dermokosmetyki, które nie tylko precyzyjnie oczyszczają skórę twarzy, ale także dbają o cerę, przyczyniając się do poprawy jej stanu w zakresie:

  • nawilżenia,
  • właściwego natłuszczenia,
  • nawodnienia – poprzez obniżenie TEWL (przeznaskórkowej utraty wody),
  • elastyczności.

Szczegółowe wyniki badań znajdują się w zakładce zestawy.

 

01.

Olejek

02.

Mydło w kostce

03.

Tonik dwufazowy

Wszystkie receptury bazują na ekstraktach roślinnych, które zostały wyselekcjonowane tak, aby odpowiedzieć na konkretne problemy skóry.

Purepura opracowała 3 serie kosmetyków:

01.

Skóra trądzikowa, mieszana, problematyczna

02.

Skóra dojrzała, naczynkowa

03.

Skóra wrażliwa, sucha

Receptury zostały opracowane w taki sposób, aby wykorzystać maksymalne stężenie naturalnych substancji aktywnych.

Bez zbędnych wypełniaczy. Kluczowe składniki każdej z receptur opierają się na stężeniach, które pozwalają maksymalizować skuteczność ich działania.

PURE to krótkie i przejrzyste składy, bez zbędnych wypełniaczy.

ECO-dermokosmetyki Purepura to trzy proste kroki do kompleksowego oczyszczania skóry twarzy. Dodatkowo olejki można stosować w codziennej pielęgnacji, maksymalizując działanie kosmetyków.

Oleje bazowe, które wchodzą w skład receptur posiadają certyfikat „BIO”, są tłoczone na zimno i nierafinowane. Oliwa z oliwek wykorzystywana do procesów maceracji znajduje się na liście FLOS OLEI – 500 najlepszych oliw świata. Wykorzystywane hydrolaty to ekologiczne wody kwiatowe, powstające w procesie destylacji, bez zbędnych wypełniaczy.

Powtarzalność głównego ekstraktu – z szałwii, róży damasceńskiej lub rumianku we wszystkich trzech produktach danej linii, maksymalizuje działanie danej serii.

Wybierając kosmetyki Purepura, stawiasz na prosty i przejrzysty skład bez zbędnych wypełniaczy oraz substancji drażniących.